Falconry Forum (IFF)

Go Back   Falconry Forum (IFF) > NON ENGLISH SPEAKING FALCONRY FORUMS > Internacionalen Forum za Sokolarstvo

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 02-09-2008, 01:57 PM
Sisak Goshawk's Avatar
Sisak Goshawk Sisak Goshawk is offline
Brancher

Default Sokolarski Kuchinja

Probaj sa psom dužeg nosa kratkodlakim njemcom ili seterom pionterom tad budeš vidio pravu čar lova nekažem da bretoni nisu dobri dapače ima i kod njih jako dobrih pasa ali večinu što sam vidio su kratkog nosa.
Opet govorim svaki ptičar može biti dobar pod jednim uvjetom da lovi a dali se on kreče geometriski po terenu kako se koristi vjetrom dali mu je glava u zraku ili ju vuče po podu to treba prepustiti kinolozima i takmičarima,nama je naj bitnija stvar da pronalazi divljač da ferma i da ne maltretira ptice.

Pozdrav ivica
Reply With Quote
Old 02-09-2008, 02:03 PM
Sokoly's Avatar
Sokoly Sokoly is offline
Ognen - Section Moderator
Passage

Default Re: Planinski sokol,Lanner falcon-Falco Biarmicus

Sisak Goshawk, ja sam razmishljao o weinmarineru. Nema ih ovde kod nas a lepa je to rasa, ne znam kakva su iskustva treba se malo proshvrljati po internetu. Ja sam lichno morao napraviti neki kompromis sa Bretoncem jer je malecka zhenka i laka je za odrzhavanje. Ranije sam imao Eng. poentera, daleko bolji nos al prava furija za chuvanje. Ni tren ne sedi miran. Kakvi su kratkodlaki nemci?
Reply With Quote
Old 02-09-2008, 02:55 PM
Sisak Goshawk's Avatar
Brancher

Jako dobri dapače odlićni,evo da ti negovorim previše posavjetuj se sa Vikorom pošto on sada ima strašnu kuju oda trašnih pasa radnih i eksterijernih pa neka ti kaže par riječi a može staviti i par slika pošto sam siguran da več sad ima bar 5 albuma u koje kakvim pozama.
to se tiće Weimaranera oni su ti postali više damski psi nego lovački zbog svog atraktivnog izgleda i stava nešto kao dalmatineri ali nisu još toliko zastranili pošto pojedini love ali ni približno kao njemci ili englezi.
Reply With Quote
Old 03-09-2008, 11:30 AM
Jastreb's Avatar
Jastreb Jastreb is offline
Viktor - Moderator
Haggard

Pozdrav,

Ja nemam ništa protiv vajmaraca ali nisu ni približno u klasi kvalitete nosa i stila DOBROG njemca pogtovo iz dobrih uzgajivačnica ili od Harija Heraka. Ako loviš i imaš jarebice kao što vidim da imaš ja ne bi ni sekunde oklijevao i uzeo bi takvog njemca jer ono što rade i kako markiraju jarebice je vanserijski i mislim da ih tu niti jedan vajmarac nema u stilu, nošenju glave, korištenju vjetra i markiranja.
Ovo što ti Ivica kaže je apsolutna istina. Meni su osobno englezi također dragi no isključivo neke osobne nijanse su me predodredile za njemca od Harijevih pasa i mogu ti reći - TO JE VANSERIJSKO SOKOLARENJE!

Evo par slika koje sam ja već postavio upravo od te kuje. Marke su na jarebice, prepelice i fazane:

Pozdrav Viktor

Croatian Goshawker
Reply With Quote
Old 03-09-2008, 01:06 PM
Sokoly's Avatar
Sokoly Sokoly is offline
Passage

Odlichno, nema govora.
Viktore kolko dugachko bi drzhala marku?
Reci koje su prednosti Nemca ispre Engliskog, po tvom iskustvu.

Neke opste rasne karakteristika ako hochesh mozhesh navesti chisto da upoznamo rasu.

Hvala unapred,
Sokoly
Reply With Quote
Old 03-09-2008, 01:20 PM
Jastreb's Avatar
Viktor - Moderator
Haggard

Quote:
Originally Posted by Sokoly View Post
Odlichno, nema govora.
Viktore kolko dugachko bi drzhala marku?
Koliko god divljač stoji na mjestu. Ako su jarebice koje se ne izvlače na nogama i stoje na mjestu može stajati neprekidno dok ja ne dam znak za podizanje odnosno vodi korak po korak. Ako su fazani i izvlače se po nogama ona će krenuti kako krenu i oni, odnosno kulirati ali ih ne podiže dok ja ne dam znak. Evo baš smo jučer imali jedan dobar trening sa prijateljem koji se isto takmiči.

Quote:
Originally Posted by Sokoly View Post
Reci koje su prednosti Nemca ispre Engliskog, po tvom iskustvu
Nema prednosti. Englezi su strašno dobri psi tako da je stvar osobnog ukusa i posebno terena. Ako baš imaš malo otvorenog terena a imaš engleza koji otvara teren kako treba mislim da ge nećeš vidjeti no tu ti je više u prednosti Ivica i Maroje koji godinama drže engleze.
Uglavnom se nekako englezi vežu uz longwingere no ako imaš Harijevog njemca ili njemca od takvih pasa imaš savršenstvo za sve.
I englezi i kontinentali su dobri onoliko koliko si spreman uložiti novaca u dobrog psa od dobrih linija i koliko ćeš sa njime biti vani - isto kao i sa sokolarskom pticom.
Uzmi ono što se tebi osobno više sviđa.

Pozdrav Viktor

Croatian Goshawker
Reply With Quote
Old 03-09-2008, 01:28 PM
Sokoly's Avatar
Sokoly Sokoly is offline
Passage

Hvala, Viktore.
Reply With Quote
Old 03-09-2008, 02:38 PM
Sisak Goshawk's Avatar
Brancher

Imao sam puno njemaca i engleza ali ti mogu reči da za sokolarenje sa jastrebom ili kobcem puno bolji opcija je njemac i kratkodlaki i oštrodlaki pošto ih ptice puno bolje prihvačaju vjerojatno zbog boje .Moja ptica je jako blizu mojih pasa i još uvjek respektira setere i ljuti se na njih ponekad ih hoče i povrijediti dok sa njemcima nema ništa kao da ne postoje.
Jako veliki broj setera treba čvrstu ruku odnosno uzimaju preveliki teren za neko normalno sokolarenje dok njemac uzima nešto manje terena i uglavnom je tu negdje ja imam sreču što imam jednog psa ES koji je jako vodljiv a ima izrazite stilske ferme jako naglašenu sekundu i što je najbitnije kad divljač krene on slijedi do ponovnog zaustavljanja ,ne probija u divljač i vodi brigu o lovcu i najčešće za njim ništa ne ostaje na tabli što je naj bitnije a sad je skužio kad idem sa pticom da ne slijedi podignutu divljač.Moji psi svi uglavnom poslije poletanja kratko zastanu i nakon hitca krenu po aport uglavnom ne učimo pse da stoje i čekaju komandu aport pošto se lovi uglavnom u dosta teškim uvjetima.
Reply With Quote
Old 03-09-2008, 08:45 PM
Jastreb's Avatar
Viktor - Moderator
Haggard

Quote:
Originally Posted by Sisak Goshawk View Post
Imao sam puno njemaca i engleza ali ti mogu reči da za sokolarenje sa jastrebom ili kobcem puno bolji opcija je njemac i kratkodlaki i oštrodlaki pošto ih ptice puno bolje prihvačaju vjerojatno zbog boje.
Ovo je stvar socijalizacije jer ja lovim iza svih pasa koji god da ima u lovu i moju pticu to ne zarezuje ni najmanje.
A ovo drugo Ivica ima pa ti može najbolje reći.
Meni su osobno seteri ako imaš dobar teren odlični psi - samo stvar osobnog ukusa i prilagodbe terenu i divljači.

Pozdrav Viktor

Croatian Goshawker
Reply With Quote
Old 03-09-2008, 10:17 PM
Sokoly's Avatar
Sokoly Sokoly is offline
Passage

Ne znam kakva su legla kod Vas al Seteri chesto pate od displaziju kukova. Na nekim video zapisima bash o sokolarenju sam video fantastichne eng. Setere kako rade u grupi ispod hibridnog sokola. Interesantan je bio fakt da francuzki sokolar nakon uspeshnog ulova sa sokolom nagradio je i setere sa zhivim mesom od "grousa" malog tetreba. Ova praktika : kazhe i narator da nije sluchaj u Engleskim sokolarskim krugovima.
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
kuchinja, sokolarski

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules